Ofis Koltuğu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ofis Koltuğu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çalışma alanınız için ofis koltuğu seçiminiz; iş verimini artırma, sağlık ve dekorasyon gibi konularda oldukça önemlidir. İhtiyaçlara karşılık vermeyen koltuklar motivasyonunuzu ve verimliliğinizi düşürürken sağlık problemlerine de yol açabilir. Doğru koltuk seçiminin sizi uzun yıllar boyunca mutlu etmesi kaçınılmazdır.

Ofis koltuğu alırken önceliklerinizi hiçbir zaman fiyat odaklı belirlemeyin. Doğru ürünü bulduğunuzda bütçenizden olabildiğince kısıtlamaya gitmemeye dikkat edin. Çünkü uygun fiyatlı ancak sizi mutsuz edecek bir koltuğu değiştirmek zorunda kalabilir ve gelecekte size daha fazla maliyet yaratabilir.

Estetik ve dekorasyon uyumu; ofis koltuğu seçiminizde önemli bir rol oynar. Çalışma alanınızda renk ve tasarım anlamında bütünlük yakalamak istiyorsanız ofis mobilyalarınızı set halinde alabilirsiniz. Gözünüze güzel gözükmeyecek tasarımdaki koltuklar uzun vadede sizi farklı çözümlere itebilir.

Görünümün yanı sıra ofis koltuklarında dikkat edilmesi gereken en önemli konu ergonomidir. Uzun çalışma saatlerinde ofis koltuklarının kullanım süreleri de artmaktadır. Buna bağlı olarak oturuş pozisyonunuz da fiziksel sağlığınızı etkiler. Ergonomik açıdan beklentilerinizi karşılayan bir ofis koltuğu, sağlınıza da pozitif katkılar sağlar. Bunun için kalça, bel ve bel çevresindeki bölgelerin kasılmadan kolay hareket edebilmesine dikkat edebilir; kumaş, deri ya da sünger kalitesinin yüksek olmasını göz önünde bulundurabilirsiniz.

Ofis koltuklarının sağlık açısından hangi özellikleri barındırması gerektiğini daha detaylı bir biçimde öğrenmek için web sitemizdeki Sağlıklı Yaşam İçin Doğru Koltuk Seçimi yazısına bakabilir ya da Instagram hesabımızda yer alan Dağ Ofis’le Sağlık içeriğini inceleyebilirsiniz.